FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 31 Temmuz 2021

ERDOĞAN AÇIKLADI: “ANTALYA, MUĞLA, MERSİN, ADANA, OSMANİYE AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akdeniz ve Ege kıyıları başta olmak üzere yaşanan orman yangınlarından etkilenen bölgelerin AFAD tarafından “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Türkiye’nin birçok noktasında çıkan ormanları yangınlarını kontrol altına alma, söndürme ve soğutma çalışmaları sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya, Mersin, Muğla, Adana ve Osmaniye’de yangından etkilenen ilçelerde afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Erdoğan, “Orman yangınlarından etkilenen bölgelerimizi ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan ettik. Milletimizin yaralarını sarmak, zararını karşılamak, imkanlarını öncekinden de iyi hale getirmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan’ın açıkladığı bölgeler şöyle:

Antalya’nın Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Muğla’nın Marmaris, Bodrum, Milas, Köyceğiz ve Seydikemer ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Mersin’in Aydıncık ve Silifke ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Adana’nın Aladağ, İmamoğlu, Karaisalı ve Kozan ilçelerinde yangından etkilenen tüm mahalleler; Osmaniye’nin Merkez ve Kadirli ilçelerinden yangından etkilenen tüm mahalleler, AFAD tarafından ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edildi.