FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Yurt 31 Temmuz 2021

BOLU BELEDİYESİ İTFAİYE EKİPLERİ YANGIN BÖLGESİNDE

Ülkenin birçok farklı noktasında çıkan orman yangınları sonrasında Bolu Belediyesi İtfaiye ekipleri de yangınlara müdahale için yola çıktı. Ekipler, Antalya’nın Manavgat ilçesinde devam eden yangının söndürülmesinde çalışacaklar.

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Manavgat’ta çıkan orman yangınına müdahale için yola çıktı. Ekipler, günlerdir kontrol altına alınamayan ve tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan yangının söndürülmesi için çalışacaklar.

Ekipleri yolcu etmek için Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binasına giden Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:     

“Ege ve Akdeniz bölgelerimizde son günlerde meydana gelen orman yangınları tüm ülkemizi olduğu gibi Bolu Belediyesi olarak bizleri de çok büyük bir üzüntüye boğdu. Bizler yangınların başlaması ile birlikte bölgede bulunan belediye başkanları ve başkan yardımcıları ile sürekli irtibat halindeydik. Yardım istenmesi halinde özellikle Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye hemen gönderebileceğimizi belirtmiştik. Böyle bir talep geldi ve arkadaşlarımız hemen hazırlıklarını yaptılar ve yangın bölgesine doğru yola çıkıyorlar. Bizler itfaiye müdürlüğü olarak bölgedeki yangınların söndürülmesi için var gücümüzle çalışacağız. Ben arkadaşlarıma başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

“BÖLGE HALKINA SÜREKLİ SU SEVKİYATINDA BULUNUYORUZ”

Rasim Özdemir, yangın bölgesine ilk günden bu yana TIR’larla su sevkiyatı yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Ayrıca bizler Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın talimatıyla yangınların başlamasından itibaren bölgeye çok sayıda su sevkiyatında bulunduk. Biraz sonra bir TIR’ımız daha yola çıkacak ve bölgedeki vatandaşlarımıza su ulaştıracak. Tabii sularımızı da buradaki Abant Su fabrikasından sağladık. Ben Abant Su fabrikasının yetkililerine de ücretsiz olarak su sağladıkları için çok teşekkür ediyorum.” 

YANAN BİR BÖLGE TAMAMEN BOLU BELEDİYESİ TARAFINDAN AĞAÇLANDIRILACAK

Bolu Belediyesi’nin yangın bölgesindeki bir noktayı tamamen ağaçlandıracaklarını da belirten Özdemir, “T.C. Bolu Belediyesi olarak bölgedeki halkımızın yaralarının sarılması için her şeyi yapacağız. Özellikle Bolu Belediyesi olarak yangın bölgesindeki bir yerin ağaçlandırılması için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.