Ana Sayfa Yurt 31 Temmuz 2021

BALÇOVA’DAN MARMARİS’E CAN SUYU

Balçova Belediyesi, üç gün önce Marmaris’te başlayan yangının söndürülmesine katkıda bulunmak amacıyla Marmaris’e bir su tankeri gönderdi.

Ülkenin birçok noktasında aynı anda başlayan yangınları söndürme çalışmaları devam ederken, dayanışma da büyüyerek devam ediyor.

Üç gün önce Marmaris’te başlayan yangın nedeniyle Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı arayan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın su tankerlerine ihtiyaçları olduğunu belirtmesi üzerine, 18 tonluk bir su tankeri Balçova’dan Marmaris’e doğru yola çıktı. Bölgeye ulaşır ulaşmaz söndürme çalışmalarına katılarak arazöz ve itfaiyelere su desteği sağlayan araç, yangın sönene kadar Marmaris’te görev yapacak.

Geçen yıl Balçova’da da bir orman yangını yaşadıklarını hatırlatan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Böyle günler dayanışma günleridir. Balçova Belediyesi olarak yanan ağaçlara ve ormanı yuva yapmış canlılara bir damla su olmak bizim için görevlerin en kutsalıdır. Umarım en kısa sürede yangın söndürülür” dedi.