Ana Sayfa Gündem 31 Temmuz 2021

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KARALAR: “YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar; Kozan, Karaisalı, Sarıçam ve Aladağ ilçelerinde çıkan orman yangınlarında mağdur olan, evleri yanan, bahçeleri, tarlaları ve yaşam alanları zarar gören vatandaşları ziyaret etti. Bölgede incelemelerde bulunan Karalar, zarar gören vatandaşlara destek olacaklarını, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde yaraların sarılacağını belirtti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilk olarak Kozan’ın Salmanlı, Mansurlu, Kızlarsekisi ve Akdam köylerine giderek, evleri yanan, yangından dolayı mağdur olan vatandaşlarla bir araya geldi.

Evleri yanan ve zarar gören Kızlarsekisi sakinleriyle görüşen Başkan Zeydan Karalar, mağdur vatandaşların yanında olacaklarını açıkladı.

Kozan’da hükümetin ve devletin yetkilileri ile de bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, kötü günleri birlik, beraberlik ve dayanışmayla aşacaklarını söyledi.

Daha sonra Aladağ ilçesine geçen Başkan Karalar, burada da evleri, bahçeleri, ahırları, tarlaları yanan vatandaşlarla görüştü. Başkan Zeydan Karalar, şunları söyledi:

“Hem ülkemizin, hem de Adana’mızın çok sayıda noktasında bir anda yangın çıkması elbette sabotaj olabileceğine dair çeşitli soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Adana’da yaklaşık 20 noktada yangın çıktı ve hala devam eden yangınlar var. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Evleri yanan vatandaşlarımızın evlerini onaracağız. Acil ihtiyaçları karşılamak için birimlerimiz teyakkuzda.”

ZEYDAN KARALAR, YANGININ SÜRDÜĞÜ NOKTALARA GİTTİ

Aladağ ilçesinde, Eğriçam köyü girişinde orman yangınının devam ettiği bölgeye giden Başkan Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin söndürme çalışmalarını denetledi.

İTFAİYE EKİPLERİ YANGINI SÖNDÜRMEK İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi, yangın noktalarında İtfaiye Daire Başkanlığı’na ait arazözler, tankerler ve iş makineleri ile yangınlara müdahale etmeye devam ediyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi ayrıca ASKİ’nin çok sayıda aracıyla yangına müdahaleye destek veriyor ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

VATANDAŞA DESTEK SÜRÜYOR

Bölgede yangından dolayı su depolarının eriyen vatandaşlara, 200’er litrelik variller dağıtılıyor. ASKİ’ye ait tankerler de varilleri suyla doldurarak, acil su ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Derman ekipleri aracılığıyla kumanya, yemek, su ve ayran dağıtımını sürdürürken, yatak, battaniye, buz, hijyen seti ve hayvan maması dağıtımı da devam ediyor. Büyükşehir tarafından sağlanan seyyar tuvaletler de bölgede kullanıma sunuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden gelen 4 bin 500 gıda kolisi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gelen beyaz eşya ve çadır gibi malzemelerin dağıtımına da başlanacağı bildirildi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi ayrıca mağdur vatandaşlar için ambulans, doktor, sağlık personeli ve psikolog desteğinde de bulundu.