Ana Sayfa Yurt 30 Temmuz 2021

MEZİTLİ BELEDİYESİ EKİPLERİ YANGIN BÖLGESİNDE

Mezitli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Silifke Yeşilovacık’ta yaşanan orman yangınına müdahale için desteğe koştu. Ekipler, arazöz ve iş makineleri yardımıyla yangının yayılmasını önleyip söndürülmesi için seferber oldu. Yeşilovacık’ın kuzey bölgesinde yer alan Hırmanlı mevkiinde çalışma yapan ekipler de yangından zarar gören bölge halkına destek sağlıyor.

Mezitli’de tek bir ağacın bile kesilmesini engellemek için kıyasıya mücadele verdiklerini hatırlatan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Biz her bir ağacımızı korumak için bu denli hassas davranırken, ağaçların yanı sıra hayvanların ve doğanında yok olduğu bu yangınlar yüreklerimizi yaktı. Yangını engellemek adına tüm ekiplerimizle hemen harekete geçerek arkadaşlarımızla neler yapacağımız konusunda organize olduk. Yangınla koordinasyon merkezi ile görüşerek konuda uzman ekiplerimizi ve arazöz ve iş makinalarımızı bölgeye sevk ettik. Dünya cenneti Yeşilovacık’ın Hırmanlı bölgesinde ekiplerimiz, yangın savaşçılarına destek veriyor ve bölge halkının da yaralarını sarmaya çalışıyor” dedi.

Belediye olarak acil eylem planı hazırladıklarını dile getiren Başkan Tarhan, “Öncelikli hedefimiz yangının bir an önce söndürülmesi. Bu esnada yapmamız gerekenleri, koordinasyon içerisinde yerine getirmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda yangın sonrasında da yapacaklarımızı şimdiden planlamaya başladık. Valiliğimizle görüşerek koordineli biçimde o bölgelerin yeniden ağaçlandırılması ve yaraların sarılması konusunda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ormanlarımız geleceğimizdir. Türkiye’yi yeniden yeşil bir örtü ile sarmalamak en büyük hedefimiz olmalıdır” diye konuştu.