Ana Sayfa Gündem 30 Temmuz 2021

KAYSERİ YAHYALI’DAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

DAVUT GÜLEÇ

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde dün çıkan orman yangını bugün kontrol altına alındı. Yangının 80 hektarlık alanda hasara yol açtığı öğrenildi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, sosyal medya hesabından bir yayınlayarak, Yahyalı’ya bağlı Kapuzbaşı ve Ulupınar mahalleleri arasında, Aladağlar Milli Parkı sınırlarındaki alanda başlayan yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Vali Günaydın, “Yahyalı ilçemizdeki yangın kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangın ile mücadelemizde büyük fedakarlık gösteren vatandaşlarımıza, orman teşkilatımız, askeri birliklerimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve AFAD’ın görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.

SABOTAJ İHTİMALİ ARAŞTIRILIYOR

Yaklaşık 80 hektarlık bir alanda etkili olan yangın, bölge coğrafyasının sarp bir yapıya sahip olması nedeniyle güçlüklü kontrol altına alındı. Vali Günaydın, Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, büyükşehir ve ilçe belediye başkanları ile yangın bölgesinde inceleme yaptı. Vali Günaydın, yangının örtü yangını olduğunu, sabotaj ihtimali dahil her türlü olasılıkla ilgili incelemelerin devam ettiğini söyledi.