Ana Sayfa Yurt 30 Temmuz 2021

BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ÖZEL KUKLA TİYATROSU

Bornova Belediyesi yaz ayları için açık havada hazırladığı kültür sanat etkinliklerine çocuklara özel gösterilerle devam ediyor. İlçenin farklı mahallelerinde yapılacak olan etkinliklerde Bornovalı minikler, Kukla Tiyatrosu ile eğlenecek.

Pandemi sürecinde zor zamanlar geçiren ve evlerine kapanmak zorunda kalan çocuklar için hazırlanan organizasyon, 2-16 Ağustos 2021 tarihleri arasında Pazartesi ve Salı günleri saat 19:00’da gerçekleştirilecek. Uçan Pelerin Kukla Tiyatrosu tarafından hazırlanan etkinlikte, “Tembel Bal Arısı” adlı gösteri, Bornova’nın farklı mahallerine çocuklarla buluşacak.   

Bornovalı minikleri, tiyatro oyununu izlemeye davet eden Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Yaz aylarında başlayan normalleşme ile biz de evlerinde sıkılan Bornovalılar için açık hava etkinlikleri hazırladık. Sinema ve film günlerinin ardından şimdi de miniklerimizi tiyatro ile buluşturuyoruz. Böylece uzun zamandır sosyal aktivitelere katılamayan evlerinde kapalı kalan çocuklarımızı biraz rahatlatarak iyi zaman geçirmelerini sağlamak istiyoruz” dedi.