Ana Sayfa Yurt 30 Temmuz 2021

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYESİ GÜN BOYU YANGINLARA MÜDAHALE ETTİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Aydın’ın farklı noktalarında çıkan birden çok yangını hızlı müdahaleyle söndürdü. Büyükşehir İtfaiyesi gün boyu toplam 57 vakaya müdahale ederken bunlarında 6’sını orman yangınları oluşturdu. 

Aydın’da da gün boyunca gelen yangın ihbarlarına cevap veren Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, bir günde toplam 57 vakaya müdahale etti. 

Türkiye’nin en hızlı 2. itfaiyesi olan Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, sadece bir günde Marmaris’teki orman yangınına destek olarak giden ekip ile birlikte 6 orman yangını başta olmak üzere, biogaz enerji santralİ yangını, arazi, ev, iş yeri, baca, dam yangınları ile birlikte toplamda 57 vakaya müdahale etti. Büyükşehir İtfaiyesinin etkin müdahalesi ile yangınlar yayılmadan kontrol altına alındı.

“BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ TÜM BİRİMLERİ İLE TEYAKKUZ HALİNDEDİR”

Sosyal medya hesabından çıkan yangınlarla ilgili bir açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Ciğerlerimiz yanıyor… Ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınları büyük bir üzüntü ile takip ediyorum. Yangınlardan etkilenen tüm bölge vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum” dedi.

Aydın’da yaşanan yangınlar hakkında da vatandaşlara uyarılarda bulunan Başkan Çerçioğlu, “Ekiplerimiz gün boyunca yoğun gayret göstererek yangınlara müdahale etti. Büyükşehir İtfaiyesi tüm birimleri ile teyakkuz halindedir. Sadece itfaiye ekiplerimiz değil, iş makinelerimiz de en zorlu şartlar için hazır. Vatandaşlarımızın özellikle dikkat etmelerine ve herhangi bir yangın anında öncelikli olarak 112 numaralı hattan ihbarda bulunmalarını istiyoruz” diye konuştu.