Ana Sayfa Gündem 30 Temmuz 2021

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR AFET KOORDİNASYON MERKEZİ’NDE YOĞUN ÇALIŞMA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat yangın bölgesinde tüm birimleri ile yaraları sarmak için canla başla çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezi, yangının kontrol altına alınması için çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan, yangında can veren büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar gömülüyor. Zarar gören tarlaların tespit çalışmalarına da başlandı.

Manavgat’ta üç gündür süren orman yangını söndürme çalışmaları gece gündüz tüm ekiplerin yoğun mücadelesiyle sürüyor. Manavgat Gündoğdu İstasyonu’nda kurulan Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de yangının bir an önce kontrol altına alınması için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Muhittin Böcek’in koordinasyonunda ekiplerin dört bir yana dağıldığı yangın bölgesinde bir yandan ihtiyaçlar tespit ediliyor, diğer yandan yangından zarar gören vatandaşlara destek olunuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, çevre sağlığı, atık yönetimi, tarımsal hizmetler, hayvan koruma ve kontrol ekipleri, sahada çalışma yapıyor.  Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Manavgat Belediyesi ile birlikte yangında can veren büyükbaş ve küçükbaş hayvanları gömüyor.

ZARAR GÖREN TARLALARIN TESPİTİNE BAŞLANDI

Ekipler ayrıca yem ihtiyacı olanlara yem ulaştırırken, zarar gören fıstık tarlalarını tespit ediyor. Yanan damlama sulama malzemesi ihtiyaçları belirlemek için çalışmalara da başlandı.