Ana Sayfa Gündem 30 Temmuz 2021

ABB BAŞKANI YAVAŞ’TAN FİDAN DESTEĞİ KAMPANYASI: “ORMANLARIMIZ YEŞERSİN, CANLARIMIZA CAN OLSUN DİYE”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye’nin birçok yerinde başlayan, bazı kontrol altına alınırken bazı bölgelerde hala müdahalelerin sürdüğü orman yangınlarına karşı yeniden yeşertmek için kampanya başlattı. “Yeşilin başkentinden dayanışmayı büyütüyoruz” diyerek kampanyayı duyuran Yavaş, “Ormanlarımız yeşersin, canlarımıza can olsun diye yangın bölgelerine fidan desteğinde bulunacağız” dedi.

Türkiye’nin özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında süren yangınlarda çok sayıda orman yok oldu, canlılar yaşamını yitirdi. ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, canlıların yaşam alanları ormanları yeniden yeşertmek için “Yeşilin Başkenti” üzerinden fidan kampanyası başlattı. 

Yavaş, “Ormanlarımız yeşersin, canlarımıza can olsun diye yangın bölgelerine fidan desteğinde bulunacağız. Sizin desteklerinizi ise yangın bölgelerindeki belediyelerle buluşturacağız. Gelin, vereceğiniz her destek yarınlara umut, dayanışmaya nefes olsun” diyerek de yurttaşlara çağrı yaptı.