FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 29 Temmuz 2021

VAHAP SEÇER, SİLİFKE VE AYDINCIK’TA YANGIN BÖLGELERİNİ İNCELEDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Silifke ve Aydıncık ilçelerinde ormanlık alanlarda ve yerleşim bölgelerindeki yangın bölgelerinde inceleme yaptı; evleri, seraları, bahçeleri ve hayvanları zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, ilk olarak Silifke Boğsak’taki yangın yerini inceledi. Ardından yerleşim alanlarının bulunduğu bölgeye geçen Seçer, oradan da Aydıncık’a gitti.

Aydıncık dönüşünde ise Silifke’nin Yeşilovacık Mahallesi’ne gelen Başkan Seçer, yangından etkilenen yerleri inceleyip, vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Seçer’e incelemeleri sırasında büyükşehir belediyesi bürokratları, daire başkanları, Meclis üyeleri ve CHP ilçe yöneticileri eşlik etti.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE EKİPLERİ CANLA BAŞLA MÜCADELE EDİYOR

Havadan ve karadan müdahale edilen yangının bir an evvel söndürülmesi için Mersin Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Yangınla canla başla mücadele eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, toplam 14 itfaiye aracı ve arazöz, 15 iş makinesi ile yangının daha fazla büyümeden söndürülmesi için mücadele veriyor. Karaman’dan 2, Hatay’dan 3, Niğde’den 3 ve Ankara’dan gelen 5 itfaiye aracı ve arazöz ile yangın söndürme çalışmalarına destek veriliyor.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, ÇOBANI HAYVANLARI İLE BİRLİKTE YANGINDAN KURTARDI

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışmalar kapsamında 1 çobanı hayvanları ile birlikte yangından kurtarırken, kayıp 2 kişinin de arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Silifke ve Aydıncık’ta çıkan yangında evleri, seraları, bahçeleri ve hayvanları zarar gören vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Seçer, geçmiş olsun dileklerini iletirken, alanda incelemeler yaptı. 

Seçer, ayrıca dağlık ve ormanlık alanlarda da incelemelerde bulunurken Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri ve itfaiyecilerden yangının genel durumu hakkında bilgi alıp, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

MAĞDUR VATANDAŞLARA SICAK YEMEK

Silifke ve Aydıncık ilçelerine Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından sıcak yemek ulaştırılırken, daha sonraki günlerde de Mobil Mutfak TIR’ı ile gece-gündüz bölge halkının sıcak yemek ihtiyacı karşılanacak.