Ana Sayfa Yurt 29 Temmuz 2021

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR, 2021 YILINDA 6 ÖNEMLİ PROJEYİ HİZMETE SUNACAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında önemli projeleri tek tek hayata geçirmeye hazırlanıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Meydan Altı Otopark, Meydan ve çevresinin düzenlenmesi, Süleymanpaşa Meydan düzenlemesi, Çorlu İlçesi Otobüs Terminali, Saray İlçesi Kültür Merkezi, Süleymanpaşa İlçesi Otobüs Terminali ve Hayrabolu İlçesi Rekreasyonel Sosyal ve Sportif Tesisleri, 2021 yılında vatandaşların hizmetine sunulacak.

2021 yılında hizmete sunulacak projelerin başında gelen ve Tekirdağ’a yaklaşık 100 yıl hizmet verecek son teknoloji donanımlarıyla birlikte inşa edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda sona gelindi. Hizmet binası, çevre düzenlemesi, yeşil alanları ve kent mobilyaları ile Tekirdağ’ın yeni yaşam ve cazibe merkezi olacak proje, yüzde 85 oranında tamamlandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, projeyle ilgili olarak, “Yeni hizmet binamızın açılışını mümkün olan en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne yakışır bir hizmet binası için artık geri sayıma başladık. 11 ilçede önemli çalışmalara imza atan, ilkleri gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yeni hizmet binası ile birlikte kurumsallaşmasını tamamlamış olacak. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÇORLU VE SÜLEYMANPAŞA OTOBÜS TERMİNALLERİ İLE ULAŞIM ALANINDA ÖNEMLİ BİR HAMLE YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ’ın en yoğun nüfusa sahip ilçelerinde yapımını sürdürdüğü Çorlu ve Süleymanpaşa Otobüs Terminallerini de 2021 yılı içerisinde hizmete açmayı hedefliyor. 

Kentin geleceğini planlayarak yatırımlarını şekillendirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için ekiplerimizle birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yatırımlarımızı şekillendirirken, kentsel büyüme ve nüfus artışını da göz önünde bulunduruyoruz. Çorlu Otobüs Terminali’miz de bunun güzel bir örneği. Çalışmalarda sona geldiğimiz bu tesisimiz tamamlandığında Trakya Bölgesi’nin en büyük ve kapsamlı terminali olacak. Çorlu ve Süleymanpaşa Terminallerimizi 2021 yılı sonuna doğru vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Terminallerimizin halkımıza ve ulaşım sektöründe faaliyet gösteren emekçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK MEYDANI, SON ETAPLA BİRLİKTE TAMAMLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük meydan projesini Süleymanpaşa İlçesi’nde hayata geçirmeye hazırlanıyor. İlk 2 etabı tamamlanarak hizmete sunulan meydan düzenleme projesinin içerisinde restore edilerek kafeterya olarak hizmete sunulacak tarihi eserler,  yeşil alanlar, sosyal donatılar, çay bahçeleri ve kent mobilyaları yer alıyor.

Trakya’nın en büyük meydanını oluşturduklarını belirten Başkan Albayrak, “Projenin 3.  ve son etabı kapsamında yıkımı gerçekleştirilen adanın yerine yapılacak çevre düzenlemelerinin ardından Trakya’nın en büyük meydanı kısa süre içerisinde Tekirdağlıların hizmetine sunulacak” dedi.

SARAY KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında hizmete sunacağı 6 projeden biri de Saray İlçesi Kültür Merkezi olacak. Çalışmaların neredeyse tamamlandığı Saray Kültür Merkezi’ni yıl sonuna kadar hizmete sunmayı planladıklarını dile getiren Başkan Albayrak, “Tüm ilçelerimizde olduğu gibi Saray ilçemizde de planladığımız projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. Bu anlamda Saray Kültür Merkezimizin inşaatında da sona geldik. Sosyal ve kültürel alanda önemli bir eksikliği giderecek ve gerçekleştirilecek etkinliklerle bölgeye canlılık katacak olan Saray Kültür Merkezimiz tüm halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu. 

HAYRABOLU İLÇESİ REKREASYONEL SOSYAL VE SPORTİF TESİSİN YIL SONUNA DOĞRU HİZMETE AÇILMASI HEDEFLENİYOR

Hayrabolu İlçesi’nde yapımı süren Katlı Yeraltı Otoparkı ve Rekreasyonel Sosyal ve Sportif Tesis projesi de yüzde 57 oranında tamamlandı. Projeyi yıl sonuna kadar tamamlayarak hizmete sunmayı hedeflediklerini belirten Başkan Albayrak, “Hayrabolu’ya değer katacak bu projelerimizi en kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Daha yaşanılabilir bir Tekirdağ için tüm ilçelerimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.