FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Yurt 29 Temmuz 2021

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NDEN AİLELERE ÖZEL PLAJ

Mersin merkezinde denize girilebilecek tek sahil şeridine sahip olan Mezitli’de vatandaşların plajları daha rahat kullanabilmesi amacıyla bir dizi tedbir alındı. Aileleriyle birlikte rahat denize girmek isteyen vatandaşlar için Mezitli Belediyesi tarafından Soli Pompeiopolis Parkı içerisinde Aile Plajı oluşturuldu. Aile Plajına gelenler, şezlong ve şemsiyelerin yanı sıra duş kabinlerinden ve giyinme odalarından yararlanabiliyor, büfeden alışveriş yapabiliyor.

Yaz sıcağından kaçmak isteyen Mezitlililerin rahat etmeleri için Aile Plajı’nın yanındaki Yazlık Sinema’da aile bölümü oluşturan Mezitli Belediyesi, cumartesi günleri de Aqua Park’daki sınırsız eğlenceyi ve serinliği ailelere ayırdı.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine böyle bir uygulamaya gittiklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitlililerin yaşadıkları kentte mutlu olmaları adına projeler geliştiriyoruz. Gelen talepler üzerine Soli Pompeiopolis Parkında aile bölümü oluşturarak vatandaşlarımıza evlerinin hemen yanında piknik havasında çocuklarıyla, eşleriyle birlikte denize girme imkanı sağladık. Yine Aqua Parkımızda Cumartesi günlerini sadece ailelere özel açıyoruz. Yazlık sinemamızda yine talebe göre aile bölümümüz bulunuyor” dedi.