Ana Sayfa Gündem 29 Temmuz 2021

KAHVECİLERDEN “AŞI” ÇAĞRISI: “AŞI YAPTIRMAYANLAR ESNAFA, AVM’LERE ALINMASIN KAPANMA İNTİHAR DEMEKTİR”

TAMER ARDA ERŞİN

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, yurttaşlara aşı çağrısı yaptı. Güven, “Aşı yaptırmayanlar otobüslere, uçaklara, esnafa, AVM’lere alınmasın. Sakın sakın bir daha kapanma gözden geçmesin. Kapama demek, küçük esnaf ve zanaatkarın intiharı demektir” dedi.

Koronavirüs pandemisinde vaka sayıları giderek yükselirken; Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, yurttaşlara aşı çağrısı yaptı. Güven, şunları söyledi:

“Maske, mesafe ve HES koduna dikkat edelim. Tüm müşterilerimizi kahvehanelerimize bekliyoruz. Ne olursunuz, tüm halkımıza sesleniyorum. Artık aşılarımızı yaptırın. Aşılarınızı yaptırmadınız için kamuoyunda kahvecilerden bulaşıyor algısı oluşuyor. Yazıktır, günahtır. Evimize ekmek parası götürüyoruz. Ne olursunuz, aşılarınızı yaptırmanızı rica ediyorum” diye konuştu.

“KAPANMA İNTİHAR DEMEKTİR”

Güven, yeni bulaş dalgalarının esnafı perişan edeceğine vurgu yaparak, “Bizim iş yerlerimize gelen insanlar ne olursunuz aşınızı olun” dedi. Güven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da şu çağrıyı yaptı:

“Aşı yaptırmayanlar, otobüslere, uçaklara, esnafa, AVM’lere alınmasın. Bunlara bir yasa getirsinler, ceza uygulasınlar. Bunların keyfi aşı yapmaması, küçük esnaf ve zanaatkarın, orta direğin çökmesine sebep oluyor. Yazıktır, günahtır. Esnaf ve zanaatkar bu ülkenin belkemiğidir. Sakın sakın bir daha kapanma gözden geçmesin. Kapama demek, küçük esnaf ve zanaatkarın intiharı demektir.”