Ana Sayfa Yurt 29 Temmuz 2021

İZMİT BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİLENEN YAHYA KAPTAN AMFİ TİYATRO, TÜRKÜ ŞÖLENİYLE AÇILDI

İzmit Belediyesi tarafından yenilenerek modern bir çehreye kavuşturulan Yahya Kaptan Amfi Tiyatro, türkülerin hep bir ağızdan söylendiği coşkulu bir konserle İzmitliler’e “merhaba” dedi.
 
Daha önce bakımsızlık nedeniyle vatandaşların kullanamadığı Yahya Kaptan Amfi Tiyatro, İzmit Belediyesince gerçekleştirilen düzenlemeler sonrası yeni bir çehreye büründü. Yeniden hizmete açılan Amfi Tiyatro, “Sahne Senin Müzik Senin” etkinliğiyle görücüye çıktı. Yerel sanatçılar Fethi Çaçan, Pınar Gül Tarhan ve Tarık Tarhan, İzmitli vatandaşlara unutamayacakları bir akşam yaşattı. 
 
Organizasyona, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve belediye üst yönetimi de katıldı.
 
“ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI”
 
Burada halka hitap eden Başkan Hürriyet, amfi tiyatroda yapılan yenileme çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:
 
“Sizlerle bu güzel ambiyansta bir aradayız. Emekçi kardeşlerimizin, İzmit Belediyesi Park Bahçeler ve Fen İşleri müdürlüklerimizin sosyal alan oluşturabilmek adına gerçekleştirdiği çalışmayı tamamladık. Bu vesileyle değerli başkanlarımıza, değerli müdürlerimize ve değerli emekçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü buraya çok özenerek el attılar.
 
Sorumluluk alanımız olmamasına karşın ‘Bizimdir, değildir demeden, bölgenin halkı bizim için kıymetlidir’ diyerek kolları sıvadık. Bazen çok paralar harcamadan, ufak dokunuşlarla da güzel alanlar yaratılabilir. Bu tarz alanları içerisinde fazlasıyla barındıran zengin bir kente sahibiz. Yeter ki gönülden isteyerek ve ruhumuzu katarak işimizi yapalım.
 
İzmit Belediyesi olarak bu alanı yenilerken tüm malzemeyi ve iş gücünü ihaleye gitmeden kendi imkanlarımızla sağladık. Bu akşam da hem müzisyen arkadaşlarımızla güzel vakit geçirmek, hem de küçük bir açılış gerçekleştirmek istedik. Bu akşam burada sahneye çıkan tüm müzisyen arkadaşlara ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”