Ana Sayfa Gündem 29 Temmuz 2021

ALTUN’DAN YANGIN AÇIKLAMASI: “SORUMLULAR BU SALDIRININ HESABINI VERECEKTİR”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ülkenin farklı yerlerinde çıkan yangınlarla ilgili, “Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar da başlatılmıştır. Sorumlular en kısa zamanda doğamıza ve ormanımıza karşı giriştikleri bu saldırının hesabını verecektir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ülkenin farklı yerlerinde çıkan yangınlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Altun, “dualarımız yangınlarla mücadele eden ormanın kahramanları ile. Hepimize geçmiş olsun” dedi. Altun’un açıklaması şöyle:

“Ülkemizin farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınları hepimizin ciğerini yaktı. Bu yangınlar sırasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Milli servetimiz olan ormanlarımızdaki yangınları kontrol altına almak ve etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için Cumhurbaşkanımız devletimizin tüm imkanlarını seferber etmiştir. Tüm kurumlarımız sahada vatandaşlarımızın yanında çalışmalarını sürdürmektedir. Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar da başlatılmıştır. Sorumlular en kısa zamanda doğamıza ve ormanımıza karşı giriştikleri bu saldırının hesabını verecektir. Dualarımız yangınlarla mücadele eden ormanın kahramanları ile. Hepimize geçmiş olsun.”