Ana Sayfa Gündem 28 Temmuz 2021

ÜMİT ÖZDAĞ: “BOLU BELEDİYE BAŞKANI’NIN ARKASINDAYIZ”

FATİH TAVLAŞOĞLU

Ayyıldız Hareketi lideri ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Bolu’da yaşayan Suriyeliler ve yabancıların su ve katı atık faturalarına 10 kat zam yapacağını açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında soruşturma açıldığı yönündeki haberleri anımsatarak, “Buradan net ve açık olarak ifade etmek isterim ki Bolu Belediye Başkanının, biz Ayyıldız Hareketi olarak, böyle bir soruşturma başlatılması durumunda arkasındayız” dedi.

Ümit Özdağ, Ayyıldız Hareketi heyetiyle birlikte bugün Niğde’yi ziyaret etti. Basın mensupları ile bir araya gelen Özdağ, konuşmasına başlamadan önce Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Özdağ, “Basına düşen haberlerde, (Tanju Özcan) hakkında bir soruşturma açıldığı ifade ediliyor. Soruşturmanın gerekçesi de Bolu’da yaşayan Suriyeliler ve diğer yabancılarla ilgili su fiyatlarının artırılması konusunda bir açıklama yapması. Tabi bu bizim medeniyetimizin, Türk milli kimliğinin kabul ettiği bir açıklama değil. Suriyeliler muhakkak ülkelerine dönmeli ama Türkiye’nin dostları olarak dönmelidirler” dedi. Özdağ, şöyle konuştu:

“Yerel yönetimlerin çığlığı anlamında olan bu açıklama, Tanju Başkan’ı infaz etmek için gerekçe olarak kullanılamaz. Buradan net ve açık olarak ifade etmek isterim ki Bolu Belediye Başkanının, biz Ayyıldız Hareketi olarak, böyle bir soruşturma başlatılması durumunda arkasındayız. Bu konuda milli tavır alan ve sığınmacıların ülkelerine dönmelerini isteyen bütün siyasi dik duruşları, biz Ayyıldız Hareketi olarak kucaklarız.”