Ana Sayfa Yurt 28 Temmuz 2021

TEPEBAŞI’NDA ÜRÜNLER DOĞAL, ULAŞIM ÜCRETSİZ

Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verdiği destekler doğrultusunda hizmete sunduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’na, belediyenin elektrikli otobüsleri ile ücretsiz servis hizmeti başlıyor.

Tepebaşı Belediyesi, hayata geçirdiği proje ve çalışmalar ile üretici kadınların emeğine sahip çıkıyor.

Temmuz 2019’da hizmete başlayan ve kent halkı tarafından çok sevilen Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, haftada üç gün olmak üzere Özdilek Sanat Merkezi, Batıkent Belde Evi ve Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde hizmet veriyor. Kırsal mahalle sakini üretici kadınlar, kurulan tezgahlarda ürettikleri doğal ürünleri kent halkının beğenisine sunuyor. Eskişehirlilerden yoğun ilgi gören ürünler, kadınların emeklerini kazanca dönüştürmesini de sağlıyor. Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz tezgah, çadır gibi imkanların sağlandığı Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’ndaki kadınlar, ürettikleri hamur işi, salça, turşu, reçel, kurutulmuş sebzeler, makarna, mantı, tarhana, tatlı, meyve ve sebze gibi ürünleri Eskişehirlilerle buluşturuyor.

BATIKENT’E ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ BAŞLIYOR

Belediye yetkilileri, her cumartesi kurulan Batıkent Kadın Üretici Ürün Satış Noktası için Uluönder Mahallesi ve Sıhhiye Meydanı’ndan elektrikli otobüsler ile ücretsiz ulaşım hizmeti başlatıldığını duyurdu.

Sıhhiye Meydanı (Migros önü) ve Uluönder Mahallesi (tramvay durağı) sefer saatleri 11.00 ve 14.00 olarak belirlendi. Dönüşler ise 12.15 ve 15.15 saatlerinde gerçekleştirilecek.