Ana Sayfa Yurt 28 Temmuz 2021

İZMİTLİ GENÇ YETENEKLER, ÇOCUK SİNEMA OKULU SEÇMELERİNDE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

İzmit Belediyesi’nin çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak, hayal gücünü ve farkındalığını arttırmak amacıyla hayata geçirdiği Çocuk Sinema Okulu seçmelerinde genç yetenekler, hünerlerini sergiledi.
 
Çocukların içindeki sanatçıyı ortaya çıkarmak amacıyla Çocuk Sinema Okulu’nu hayata geçiren İzmit Belediyesi, meslek seçimini sinema alanında yapmayı planlayan yetenekli çocuklara ücretsiz sinema eğitimi verecek. Kamera önü oyunculuğu, yönetmenlik, senaryo yazarlığı, montaj, kostüm tasarımı, kamera ve ışık eğitimlerinin verileceği Çocuk Sinema Okulu’nda bugün seçmeler yapıldı. Birbirinden yetenekli çocukların hünerlerini sergilediği seçmeleri başarıyla geçenler, 4 ay sürecek eğitimin sonunda kendi çektikleri filmleri, hazırlayacakları bir ön gösterim ile taçlandıracak. 
 
BAŞKAN HÜRRİYET’E TEŞEKKÜR
 
Seçmelere katılan genç yeteneklerden Ezgi Başak Korkmaz’ın annesi Gülay Korkmaz, “Çok küçük yaşlardan beri kızım tiyatroya meraklıdır, evde şarkı söyler. Bize hep oyunlar sergilerdi. Çok seviyor sinemayı, bizler de onun bu yeteneğini değerlendirmek istedik. Başkanımıza halkına bu tarz olanaklar sunduğu için teşekkür ederiz” dedi.