Ana Sayfa Gündem 28 Temmuz 2021

İSTANBUL, ‘SERÇEŞME HÜNKÂR HACI BEKTAŞ VELİ FESTİVALİ”NDE BULUŞUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), barışın, hümanizmin ve eşitliğin simgelerinden Hünkâr Hacı Bektaş Veli’yi üç günlük festivalle anacak. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılacak festivalde, 45 usta sanatçı İstanbullularla buluşacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, festivalin ikinci gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayacak.

İBB’nin düzenlediği ‘Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali’, 30 Temmuz-1 Ağustos arasında gerçekleştirilecek. Söyleşilerin, atölyelerin, çocuk etkinliklerinin, panellerin ve daha pek çok programın hazırlandığı festivalin ikinci gün etkinliklerine, Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. Ekrem İmamoğlu’nun ağırlayacağı Kılıçdaroğlu, bu etkinlikte bir de konuşma yapacak.

İBB’nin Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenleyeceği üç günlük etkinlik programında sanatçılar Arif Sağ, Musa Eroğlu, Moğollar, Cengiz Özkan, Yeni Türkü, Tolga Sağ, Ender Balkır, Kardeş Türküler, Muharrem Temiz, Fuat Saka, Sadık Gürbüz, Dertli Divani, Şevval Sam, Gülcihan Koç, Ahmet Aslan, İlkay Akkaya, Mikail Aslan, Grup Abdal, Cem Adrian, Özlem Taner, Nilüfer Sarıtaş, Metin-Kemal Kahraman, Ali Rıza-Hüseyin Albayrak, Özlem Taner, İhsan Er, Tayyar Erdem, Volkan Kaplan, Cem Erdost İleri, Erkan Tekçi, Gülseven Medar, Hüseyin Korkankorkmaz, Ayfer Vardar, Gani Pekşen, Yılmaz Çelik, Ayhan Aydın, Erkan Akalın, Burak Aykaç, Peyda Yurtsever, Ali Kaya Arı, Özge Çam, Cem Doğan, Mahir Kutlutürk, Hüseyin Beydilli, Özgür Polat ve Serdar Kemal, İstanbullularla buluşacak.

Tüm İstanbulluların davetli olduğu etkinlikler kapsamında belgesel film gösterimleri yapılacak. Festivale özel olarak hazırlanmış video-ışık gösterileri gerçekleştirilecek. Alanında uzman araştırmacı ve yazarların katılımıyla paneller ve söyleşiler düzenlenecek. Çocuklar için atölye çalışmaları yapılacak.