Ana Sayfa Yurt 28 Temmuz 2021

GAZİANTEP’TEKİ YANGINDA ZARAR 10 MİLYON LİRA

YUSUF KILIÇ

Gaziantep’te, tekne yapımında kullanılan yalıtım malzemelerinin bulunduğu depoda çıkan yangında yaklaşık 10 milyon liralık maddi zarar meydana geldiği belirtildi. Yangın sırasında içeride bulunan 17 tekne ve yapım malzemelerinin tamamen yandığı öğrenilirken, deponun yanındaki bağ evi de kullanılamaz hale geldi.

İtfaiye ekiplerinin altı saatlik çalışması ile söndürülen deponun sahibi Mehmet Baharoğlu, daha önce farklı bölgede tekne imalatı yaptığını ve iki yıl önce yangının çıktığı alana taşındıklarını belirterek, “Depo olarak kullandığımız alanda bir aracın elektrik direğine çarpmasıyla kopan teller yangın çıkarmış. İtfaiye ekiplerinin çabasıyla yangın söndürüldü. Çok şükür can kaybı yok. İçeride 17 teknemiz ve tekne yapım malzemelerimiz vardı, maalesef hepsi yandı. Bizim tahminimize göre 10 milyon liraya yakın zararımız var ama kesin rakam, yapılacak tespit ile ortaya çıkacak. Tek tesellimiz can kaybı yaşanmamasıdır. Bir komşumuzun evi hasar gördü, onu da onaracağız” diye konuştu.

ELEKTRİK DİREĞİNİ DEVİRDİKTEN SONRA KAÇTI

Öte yandan, elektrik direğine çarparak devrilmesine ve kopan elektrik tellerinin yangın çıkarmasına neden olan aracın ise olay yerinden kaçtığı belirtildi. Polis ekipleri, direğe çarpan araç ve sürücüsünü tespit ederek yakalanması için çalışma başlatırken, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesine bağlı Sarısalkım Mahallesi’nde dün, iddiaya göre; sürücüsünün ismi ve plakası öğrenilemeyen bir araç, yol kenarındaki elektrik direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle direkle birlikte yere düşen teller kuru otları tutuşturdu. Alevler, daha sonra 10 dönüm alan üzerine kurulu olan ve tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoya sıçradı.