Ana Sayfa Gündem 28 Temmuz 2021

BAKAN PAKDEMİRLİ: “YANGINI KÖRÜKLEYECEK HER TÜRLÜ SEBEP MEVCUT”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına ilişkin, “Şu an itibariyle söyleyebileceğim; yangının ilerlemesiyle ilgili tüm veriler mevcut. Yangının şu an itibariyle ilerlemesiyle ilgili rüzgarın durumu, nemin düşüklüğü ve diğer faktörler, yangını körükleyecek her türlü sebep mevcut” dedi.

Bekir Pakdemirli, Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına ilişkin açıklama yaptı. Yangını körükleyecek her türlü koşulun olduğunu belirten Pakdemirli, şöyle konuştu:

“1 helikopter, 40 Arazöz, 3 dozer, 160 personel ile yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Yangına 12.18’de ilk müdahale yapıldı. Yangın dört noktadan çıkmış gözüküyor. Şu an itibariyle söyleyebileceğim; yangının ilerlemesiyle ilgili tüm veriler mevcut. Yangının şu an itibariyle ilerlemesiyle ilgili rüzgarın durumu, nemin düşüklüğü ve diğer faktörler, yangına körükleyecek her türlü sebep mevcut. 4 yerleşim yerimizi maalesef tahliye etmek durumunda kaldık. Kalender, Yeniköy, Çolaklı, Evrensekiz’de mahallelerin bir kısmı iptal edildi. Maalesef bir arazözümüz devrildi, şoförün durumu ağır. 28 mahalleye enerji sebebiyle su verilmiyor.”