Ana Sayfa Yurt 27 Temmuz 2021

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN YABANCI DİLLERDE PRATİK İMKANI

Merkezefendi Belediyesi’nin eğitim ve kültür alanındaki çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi ile Genç AYSİAD(Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği) iş birliğinde uluslararası gönüllülük organizasyonu AIESEC programı kapsamında İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca dilinde çalışmalar gerçekleştirmek üzere farklı ülkelerden öğrenciler Merkezefendi’ye geldi.

Dünyanın dört bir yanından Merkezefendi’ye konuk olan yabancı öğrenciler, 15 ile 30 yaş arası vatandaşlar ile bire bir konuşarak katılımcıların yabancı dil pratiğini geliştirmesine yardımcı olurken, gerçekleştirilen program ile uluslararası kültürel kaynaşmanın da sağlanması hedefleniyor. Kayıtlar, Adalet Mahallesi’nde hizmet vermekte olan Merkez Kütüphane’de şahsen yapılacak.

Gençleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak amacıyla çalıştıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Toplumlar arası kültürel kaynaşmanın sağlanması kapsamında karşılıklı öğrenci ziyaretleri çok önemli. Genç AYSİAD ile işbirliği gerçekleştirerek AIESEC programıyla farklı ülkelerden gelen öğrenci arkadaşlarımızı ilçemizde konuk ediyoruz. Yabancı öğrenciler program kapsamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirecekler. Merkezefendimizi ve kültürümüzü öğretirken, bizler de farklı kültürleri öğreniyoruz. Gönüllülük esasıyla Denizlimize gelen arkadaşlarımız, burada bulundukları süre içerisinde gençlerimize, hemşehrilerimize İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca dilinde yardımcı olarak hemşehrilerimizin pratik yapmasını sağlayacaklar. Eğitime, genel kültüre, bilime destek olmaya, gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.