Ana Sayfa Yurt 27 Temmuz 2021

BALÇOVA’DA ANADOLU GELENEĞİ SÜRÜYOR: MEHMETÇİKLERE ASKER ÇANTASI HEDİYE EDİLİYOR

Balçova Belediyesi, 2008 yılından bu yana 3 bin gencini askere gönderdi. Askere giden her Mehmetçiğe Balçova Belediyesi tarafından asker çantası hediye edildi.

Balçova Belediyesi’nin yıllar önce başlattığı asker çantası uygulaması ilçede artık bir gelenek haline geldi. 14 yıldır askerlik celbini alan her genç, Balçova Belediye Başkanı tarafından askere uğurlanıyor; kendisine, içerisinde asker ocağında ihtiyaç duyacağı eşyaların bulunduğu bir de çanta hediye ediliyor.  

Balçova Belediyesi’nin büyük bir özenle hazırladığı asker çantasında yün iç çamaşırından tıraş takımına, taraktan çoraba, para çantasından mini iğne-iplik setine kadar bir askerin ihtiyaç duyacağı her şey bulunuyor.

Vatani görevini yapmak için Ankara’ya gidecek olan Serdar Akça’ya çantasını veren Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Vatan görevi için birliğine gidecek her gencimizi uğurlamak bizlere de farklı bir manevi duygu yaşatıyor. Bugün uğurladığımız Serdar kardeşimiz, 14 yılda Balçova’dan askere gönderdiğimiz 3 bininci Mehmetçiğimiz. Eskiden Anadolu’daki köylerden askere giden her gence karınca kararınca destek olunurdu. Biz her zaman onların yanında olduğumuzu bilmeleri ve az da olsa bütçelerine katkı koymak için bu geleneği devam ettiriyoruz. Tek dileğimiz askerlerimizin sağlıkla vatani görevlerini yapıp geri dönmeleri” diye konuştu.