Ana Sayfa Yurt 26 Temmuz 2021

TEPEBAŞI’NDA YAKALANAN YILANLAR DOĞAL YAŞAM ALANLARINA BIRAKILIYOR

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, gelen ihbarları değerlendirerek kentte görülen yılanları yakalamaya devam ediyor. Yılanlar daha sonra doğal yaşam alanlarına bırakılıyor.

Son olarak Şirintepe Mahallesi’nden gelen ihbar üzerine harekete geçen ekipler, boyu yaklaşık 1 metre uzunluğundaki yılanı özel ekipmanlar ile yakaladı. Yakalanan yılan, kent merkezinden uzak bir noktada, doğal yaşam alanına salındı.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, yılan görülmesi durumunda herhangi bir müdahaleden kaçınılması konusunda vatandaşları uyardı. Yetkililer, “Yılan, özellikle bahar ve yaz aylarında çok sık görülen bir hayvandır. Doğal dengenin sağlanmasında, özellikle tarla fareleri ile mücadelede yılanlar çok etkilidir. Bunun için yılanlar görüldüğü zaman hemen paniğe kapılıp öldürülmemesi gerekir” açıklamasını yaptı.

Öte yandan, yılan ihbarında bulunacak vatandaşlar, 0 (533) 955 79 04 numaralı telefondan ya da 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından Tepebaşı Belediyesi yetkililerine ulaşabiliyor.