Ana Sayfa Gündem 26 Temmuz 2021

MEB’DEN RESİM YARIŞMASI: “TÜRK GENÇLİĞİNDEN HAİNLERE FIRÇA”

ÖZGÜR EREN YILMAZ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, lise öğrencileri arasında “Türk Gençliğinden Hainlere Fırça” adıyla resim yarışması düzenliyor.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz Derneği iş birliği ile bir resim yarışması açtı. “Türk Gençliğinden Hainlere Fırça” başlığı ile düzenlenen yarışmanın amacının, “Lise öğrencilerini 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü resim yoluyla ifade edebilmelerini teşvik etmek, resim diliyle millî birlik ve beraberliğimizi ortaya koymak, sanatsal çalışmaları desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve öğrencilerimizi kalıcı eserler bırakmaya özendirmek” olduğu belirtildi.

Yarışmaya, Türkiye genelindeki resmî/özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri katılabilecek. Resimler 35×50 mm boyutunda resim kâğıdına kuru boya, kara kalem ve pastel boya ile yapılacak. Yarışma için 11 Ağustos’a kadar başvuru yapılabilecek. Kazananlar, 6 Eylül 2021 tarihinde açıklanacak.

Yarışmada; Türkiye birinci, ikincisi ve üçüncüsü plaket ve resim seti ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya katılan tüm resimler, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak etkinliklerde kullanılabilecek ve herhangi bir telif hakkı ödenmeyecek.

MEB tarafından yayınlanan yarışma şartnamesinde, yarışmanın jüri üyeleri ve ödül töreni ile ilgili bilgilere yer verilmedi.