Ana Sayfa Gündem 26 Temmuz 2021

HGS Problemleri Halkı Mağdur Etmeye Devam ediyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e İcra Takibi!!!

HGS Problemleri Halkı Mağdur Etmeye Devam ediyor

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’e geçiş garantili Ankara-Niğde Otoyolu’ndan kaçak geçtiği gerekçesiyle icra takibi başlatıldı. CHP’li Gürer, “Hayatımda ilk kez böyle bir tebligat aldım” dedi.

CHP’li Gürer, Ankara Niğde Karayolu’nu ‘kaçak’ kullandığı gerekçesiyle hakkında haciz işlemi başlatıldığını gönderilen tebligatla öğrendi. Gürer, “En pahalı otoyollardan olan paralı yolda, aracımda HGS olmasına rağmen kaçak geçiş gösterilip yaşamında ilk kez icradan tebligat aldım” dedi. 597.50 TL borçlu görünen Gürer, yaşadıklarını şöyle anlattı:

Ankara-Niğde Çiftlik ilçe çıkışından geçtim. Aracımda HGS olduğu halde okumamış. Tebliği hiç elime ulaşmadı. Telefona bilgi gelmedi. Danışmanlarıma Karayolları’nı arattırıp ödeme kontrolü yaptırdım. ‘Herhangi bir kaçak geçiş görünmüyor’ denildi. Borcumu icra tebliği gelince öğrendim. Görünen o ki şirket geçmeyen araç parasını devletten alırken icrada da oldukça hızlı olacak. Yol geçiş ücreti 597 TL 50 kuruşa çıkmış. Ankara- Niğde Otoyolu’ndan tek gidiş uçak bileti parasını geçmiş. Adı akıllı yol. Tahsilatta ve fiyatta da aklını hızlı kullanıyor.

En düşük geçiş ücreti 78.5 TL

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, Ankara Niğde Karayolu, araç geçiş garantili yapıldı. Geçiş ücretine ortalama 144 TL iken yüzde 20 ila 40 indirim uygulandı. Otoyolda ücret en düşük 78.5 lira, en yüksek 243 lira olarak belirlendi.

İcra tebligatını gösteren Gürer, “Niğde- Ankara yolu 2 saat oldu yalanı sürekli kullanılıyor. Eski yol ile mesafe aynı, iki saat ulaşım olası değil” dedi.

HGS Geçişi ile ilgili Sadece Niğde’de değil Paralı yolların ve Köprü geçişlerinin  bulunduğu her yerde bu problem var. Yüzlerce kez haber yapılıp sosyal medyada paylaşılmasına rağmen  bu problemle ilgili Meclis’de yasal düzenleme yapılmadı.

İvedi olarak Tek geçiş sistemine geçilmesi gerekiyor; aksi taktirde  binlerce vatandaşımız mağdur olmaya devam edecek….