Ana Sayfa Yurt 26 Temmuz 2021

AYDIN BÜYÜKŞEHİR’İN ATA TOHUMLARINDAN ÜRETTİĞİ YAZLIK SEBZELER HALK EGE ET MARKETLERİNDE 

Sağlıklı sebze ve meyvelerin gelecek nesillere aktarılmasına yönelik projeler yürüten Aydın Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşları ata tohumlarından üretilen sebzelerle buluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi’nin üretim alanlarında geleneksel yöntemlerle üretilen yaz sebzeleri, yine Büyükşehir Belediyesi’nin bir iştiraki olan Halk Ege Et’te vatandaşların beğenisine sunuldu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın ve İzmir’de 15 şubesi olan Halk Ege Et’te sağlıklı, ekonomik, kaliteli, hijyenik et ve et ürünlerinin yanında ata tohumlarından üretilen sağlıklı sebzeleri de vatandaşlarla buluşturuyor. Sandıklarda saklanan tohumlardan üretilen, Aydın karası patlıcandan Bozdoğan acı biberine ve pembe domatese, geleneksel yöntemlerle üretilen sebzeler satışa sunuldu. 

“TOHUM ALMAYI UNUTMAYIN”

Başkan Özlem Çerçioğlu, hasadın hemen ardından taze taze Halk Ege Et marketlerine getirilen sebzeleri, Aydınlılarla ve İzmirlilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Sağlıklı gıdaya ulaşmak herkesin hakkı. Geleneksel yöntemlerle ürettiğimiz Ata Tohumlarından sebzeleri özellikle çocuklarımız için üretiyoruz. Bizlerin bildiği tatları onların da tatmalarını istiyoruz. Bunun yanında bu sebzeleri satın alan vatandaşlarımızın alacakları tohumları kendi bahçelerinde, balkonlarında yaşatabileceklerini de hatırlatmak isteriz” dedi.