Ana Sayfa Yurt 25 Temmuz 2021

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, VATANDAŞLA VE ESNAFLA BAYRAMLAŞTI

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçenin birçok mahallesini gezerek vatandaşların ve esnafın Kurban Bayramı’nı kutladı. Yenimahalleliler, oluşturulan konvoyla tüm ilçeyi gezen Başkan Yaşar’a evlerinin balkonlarından ve dükkanlarından el sallayarak sevgi gösterisinde bulundu.

Belediye hizmet binası önünden harekete geçen bayram konvoyu, Şentepe, Karşıyaka, Demetevler, Yeşilevler, Özevler, Yahyalar, Batıkent, Serhat, Ata, Gazi ve Varlık mahallesi gibi ilçenin dört bir yanını dolaşarak bayram coşkusunu evlere taşıdı.

Bayram konvoyu ile birlikte Yenimahalle’de taksi duraklarını ve kahvehaneleri ziyaret eden Başkan Fethi Yaşar, esnafa bayram çikolatası ikram ederek bol kazançlar diledi. İlçe sakinleri de evlerinin pencere ve balkonlarından el sallayarak kurban bayramı coşkusuna ortak oldu.

“BAYRAMLARIMIZ SEVGİ VE BARIŞI PEKİŞTİRİYOR”

Yaşar, “Ülkemiz, koronavirüs ve ekonomik sıkıntılar sebebiyle sancılı bir süreçten geçiyor. Dini ve milli bayramlarımız sevgi, dostluk ve barış duygularını pekiştirdiği için bayramlarımıza büyük önem veriyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Yenimahalle Belediyesi, Kurban Bayramında gerekli tüm personeli ile vatandaşların huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi için aralıksız hizmet verdi. Bu süreçte, sağlıklı günlere tekrar kavuşabilmek adına özveri gösteren ve gerekli mesafe, temizlik kurallarına uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurban Bayramı’nın ülkemize sağlık ve huzur getirmesini diliyor, tüm hemşerilerimin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.