Ana Sayfa Gündem 25 Temmuz 2021

MSB: FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE 2 ŞEHİT, 2 YARALI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı bölgesindeki bir kirpi aracına teröristler tarafından yapılan saldırıda iki askerin şehit olduğunu, iki askerin de yaralandığını duyurdu. MSB’den, “Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur” açıklaması yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından, Fırat Kalkanı bölgesinde bir kirpi aracına teröristler tarafından yapılan saldırıda iki askerin şehit olduğu, iki askerin de yaralandığı bilgisini verdi. MSB’den yapılan açıklamada, “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız” denildi.

Açıklama şöyle:

“Fırat Kalkanı bölgesindeki bir kirpi aracımıza teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 arkadaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!”