Ana Sayfa Yurt 25 Temmuz 2021

KONAK’TA “ASKIDA KURBAN” KAMPANYASI İLE 3 BİN 500 KİLO ET DAĞITILDI

İzmir Konak Belediyesi’nin başlattığı “Askıda Kurban” kampanyası ile hayırseverlerin bağışladığı yaklaşık 3 bin 500 kilo kurban eti ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Konak Belediyesi’nin başlattığı “Askıda Kurban” kampanyasına Urla, Ödemiş, Kemalpaşa, Karşıyaka, Menderes ve Çeşme gibi İzmir’in farklı ilçelerinden hayırseverler de destek verdi. Destek veren hayırseverlerin evlerinden alınan kurban etleri özel araçlarla Konak Belediyesi Aşevi’ne getirildi. Burada 1 buçuk kiloluk paketler haline getirilen kurban etleri Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından daha önce tespit edilen yardıma ihtiyaçlı ailelerin evlerine ulaştırıldı.

HEM BAĞIŞÇI HEM GÖNÜLLÜ OLDULAR

Askıda Kurban kampanyasına destek verenler arasında İzmir’deki bir elektrik dağıtım şirketinde çalışan emekçiler de yer aldı. Şirket çalışanları el ele vererek, gönüllerinden kopan bağışlarla aldıkları 3 kurbanlık koyunu Konak Belediyesi’ne teslim etti. Kampanyaya destek verenlerden bazıları dağıtımlara da katılarak, yardımların nasıl ulaştırıldığını bizzat görme fırsatı da buldu. İstanbul’da yaşayan ancak bayram dolayısıyla İzmir’e gelen bir hayırsever de, bağışladığı 80 kilogram kurban etinin evlere dağıtımında bizzat gönüllü olarak yer aldı.

BATUR: DAYANIŞMAYI BÜYÜTÜYORUZ

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Askıda Kurban” kampanyasının beklenenden daha iyi sonuçlandığını belirterek, bağışta bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Bayramların dayanışmanın öne çıktığı, paylaşmanın verdiği huzurun en fazla hissedildiği zamanlar olduğunu dile getiren Batur, şunları söyledi:

“Konak’ta dayanışma halkamızı büyütmeye devam ediyoruz. Başlattığımız Askıda Kurban kampanyamıza bu yıl da büyük destek geldi ve bayram boyunca yaklaşık 3,5 ton kurban eti bağışı aldık. Sadece Konak’tan değil, İzmir’in birçok farklı ilçesinden destek veren hemşehrilerimiz oldu. Belediyemiz eliyle kurulan bu iyilik köprüsüne destek olan tüm hayırsever hemşehrilerimize, bayram boyunca evinden, ailesinden uzak kalarak çalışan belediye personeli arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.”