FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem 25 Temmuz 2021

AYDIN VE KUŞADASI BELEDİYELERİNDEN ATIK SU HATTINDAKİ ARIZAYA HIZLI MÜDAHALE

Aydın Büyükşehir ve Kuşadası Belediyeleri, Kurban Bayramı sürecinde yaşanan yoğunluktan dolayı Kuşadası’na bağlı Karaova Mahallesi’nde yaşanan atık su hattındaki arızaya anında müdahale etti. 

Kurban Bayramı tatili nedeniyle nüfusu 1 milyonu aşan Kuşadası’nda, Karaova Mahallesi’ndeki ZİTUR Sitesi’nin önünden geçen kanalizasyon hattında patlak oluştu. Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ile Kuşadası Belediyesi ekipleri bölgeye kısa sürede ulaşarak müdahale etti. Yapılan incelemede, patlağın 15 yıl önce döşenen borularda gerçekleştiği, kullanılan malzemenin nüfus yoğunluğunu kaldıramayacak nitelikte olduğu belirlendi.

“KISA SÜREDE GELDİLER”

Karaova Mahallesi’ndeki ZİTUR Sitesi Başkanı Tülin Ünsalan, “ASKİ ve Kuşadası Belediyesi ekipleri yaşanan arıza çok hızlı müdahale etti. Ekipler haber vermemizin ardından 10 dakika gibi bir sürede hemen buraya geldi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Site sakini Hüseyin Tonay ise “Kuşadası, 9 günlük Kurban Bayramı’nda tatilci akınına uğradı. Bu tür arızaların yaşanması normal. Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi ekipleri meydana gelen arızayı anında çözdü” diye konuştu.   

TARAFLI HABERLERE TEPKİ

Aşırı tüketim ve bilinçsiz kullanımın da neden olduğu arızayı, sadece AKP’li milletvekilleri ve partili yöneticilerle yaptığı röportajlarla gündeme taşıyan, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi ile ilgili olumlu konuşmak isteyenleri yayına almayan medya organlarına da vatandaşlar tepki gösterdi.

Bir vatandaşın, röportaj anında; Türkiye’deki fabrikaların arıtma tesislerinin yapımında çalıştığını belirttiği ve “Biraz insaflı konuşmak lazım. Yapmayın bunu. Bu mesleğin insanı olarak konuşuyorum. Türkiye’deki fabrikaların yüzde 80’inin arıtmasını ben yaptım. Arıtmanın ne olduğunu ben bilirim” dediği görüldü.