Ana Sayfa Yurt 25 Temmuz 2021

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BAYRAMDA 7/24 TEMİZLİK MESAİSİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için bayram tatili süresince 24 saat sahada görev yaptı. Ekipler özellikle nüfusun 4-5 kat arttığı tatil beldelerinde yoğun mesai harcadı.

Temizlik şube müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sorumluluk alanlarındaki cadde ve bulvarların temizliği, kent genelinde otogarların, meydanların, kaldırımların yıkama işlemleri bayramda da sürdürüldü.

Koronavirüsle mücadeleye devam eden mobil dezenfekte ekipleri, kent genelinde bank, durak, üst geçit gibi toplu kullanım alanlarını dezenfekte ederken; dezenfekte istasyonlarında da toplu taşıma, ticari, özel ve kamu araçlarının dezenfeksiyon çalışmalarına devam edildi. 

Atık yönetimi ekipleri ise ilçe belediyelerince toplanan evsel atıkların aktarma istasyonlarından Büyükşehir Belediyesi’nin katı atık düzenleme ve bertaraf tesislerine getirilerek bertaraf edilmesi sağladı.

Diğer taraftan bayram süresince tıbbi atık ekipleri tarafından tehlikeli atıkların, üretici sağlık kuruluşlarından toplanması, taşınması ve bertarafı da kesintisiz devam etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin her biriminin bayram süresince de görev başında olduğunu söyledi.