Ana Sayfa Gündem 25 Temmuz 2021

AÇILIŞINI CUMHURBAŞKANI’NIN YAPTIĞI 10.4 MİLYONLUK YATIRIM, HİZMETE GİREMEDİ

RAMİZ KAAN OKTAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde; 2 Temmuz’da resmi açılışını yaptığı Şelale Park, üzerinden 23 gün geçmesine rağmen, hizmete alınmadı. Şelale havuzları sus tutmadı, yürüyüş yollarında ot bitti. İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Burası bir park değil, bölgeye hiçbir katkısı olmayan bir yatırım. Vatandaşın parasının harcandığı atıl haldeki bir yapı” dedi.

İhalesi, Sakarya Serdivan Belediyesi tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde yapılan ve 10.4 milyon TL’ye mal olan Şelale Park, 2 Temmuz 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi olarak açıldı. Serdivan Belediye Başkanı’nın “vizyon proje” olarak tanımladığı Şelale Park’ın açılışı 23 gün önce yapıldı, ancak hizmete alınmadı.

“SU HAVUZLARDA TUTULAMADI”

Şelale kısmına deneme için su verildiği, eğim nedeniyle suyun havuzlarda durmadığı ve önünden geçen Kenan Sofuoğlu Caddesi’ne aktığı öğrenildi. Bu sorunun aşılması için yeni tadilatların yapıldığı belirtildi. Parkın yürüyüş yollarında ot bitti, bazı kısımlarında şimdiden tahribat oluştu. 

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, parkın son durumu ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Burası bir park değil, hiçbir artısı olmayan ve bölgeye hiçbir katkısı olmayan bir yatırım. Vatandaşın parasının harcandığı âtıl haldeki bir yapı. Kesinlikle bölgeye bir değer katmayacaktır. Sakarya başta olmak üzere şehirlerimize böyle değer katmayacak yatırımlar yapılmamalı.”