Ana Sayfa Gündem, Spor 24 Temmuz 2021

Son Dakika Transfer Haberi: Beşiktaş Ghezzal transferinde mutlu son!

Beşiktaş, Galatasaray’ın da istediği Cezayirli yıldız futbolcuyla 4 yıllık sözleşme konusunda prensipte anlaştı. Çifte kupalı sezonda Beşiktaş’ın başarısında büyük pay sahibi olan Rachid Ghezzal ve menajeri ile İstanbul’da görüşme yapıldı. 29 yaşındaki sağ kanat oyuncusu ile yıllık yaklaşık 3 milyon Euro maaşta anlaşma sağlandı. Oyuncuyla el sıkışan Kartal, Leicester City ile görüşmelere başladı.

Spor Arena/İsmail ER Beşiktaş adına adeta çıkmaza giren Rachid Ghezzal  transferinde oyuncuyla mutlu sona ulaşıldı. Siyah beyazlılar, iki hafta önce de anlaşma yaptığı Cezayirli yıldız konusunda ezeli rakibi  Galatasary’ın  da devreye girmesiyle sorun yaşamıştı. Sarı kırmızılıların teklifi sonrasında futbolcu ve menajeri düşünmek için süre isterken, Kartal, dün bu transferi olumlu noktaladı. 29 yaşındaki sağ kanat oyuncusu ve menajeri ile dün İstanbul’da bir araya gelen siyah beyazlı yetkililer, masadan el sıkışarak ayrılmayı başardı.

HER SEZON İÇİN 3 MİLYON EURO

Tarafların anlaşmasına göre; Rachid Ghezzal, siyah beyazlılar ile 4 yıllık sözleşme imzalayacak. Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle de Beşiktaş’a transfer  olmak istediği ifade edilen Ghezzal’e her sezon için bonuslar da dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyon Euro maaş ödenecek.