Ana Sayfa Yurt 24 Temmuz 2021

HATAY’IN ANA VATANA KATILIŞ FESTİVALİ, HALUK LEVENT KONSERİYLE SON BULDU

Hatay’ın ana vatana katılışının 82’nci yıl dönümü, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği festivalle kutlandı. Bu yıl 37’ncisi düzenlenen festival, Haluk Levent konseriyle son buldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 37’ncisi düzenlenen festivalin kapanışında Haluk Levent, Hataylılarla buluştu.

Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndaki konsere, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve binlerce Hataylı katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren konserde Haluk Levent, şarkılarını Hatay’ın ana vatana katılışı için söyledi. Haluk Levent’in söylediği şarkı ve türkülere eşlik eden Hataylılar, 23 Temmuz’un coşkusunu doyasıya yaşadı.

Haluk Levent’in İzmir Marşı’nı söylediği sırada belediye binasından atılan havai fişekler, geceyi aydınlatırken coşkuyu da tırmandırdı.

Konserin açılışında konuşan Mehmet Güzelmansur, Hatay’ın sevgi ve kardeşlik şehir olduğunu söyleyerek Hatay’ına ana vatana katılışını kutladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya ise “Başkanımız Lütfü Savaş’ın saygı ve selamlarını sunuyorum. 23 Temmuz bizim için çok önemlidir. 82 yıl önce şanlı bayrağımızı bize teslim eden ve başımızda dalgalandırmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün saygıyla anıyorum” diye konuştu. Özkaya, Haluk Levent’e Hataylılar adına çiçek takdim etti.