Ana Sayfa Yurt 24 Temmuz 2021

GİRESUN MAVİGÖL İLGİ ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR!

Giresun Kuzalan Tabiat Parkı’nda turkuaz rengiyle dikkati çeken Mavigöl, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Dereli ilçesinde 482 hektarlık alandaki şelaleleri, gölleri, akarsuları ve subasar ormanlarıyla dikkati çeken Kuzalan Tabiat Parkı’nın önemli kaynak değerleri arasında yer alan Mavigöl, Göksu Deresi’nde büyüklü küçüklü dört gölden oluşuyor. Karadeniz’in tek sodalı deresi olan Göksu Deresi içinde, havzanın kayalık yapısına bağlı oluşan göller, karların erimesiyle hava şartlarına göre hazirandan itibaren aralık ayına kadar turkuaz renkte akıyor.

Giresun Mavi Göl Gezi Rehberi : Nerede? ve Tüm Detayları

Giresun merkeze 45 kilometre mesafedeki Mavigöl, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede 1 Temmuz’dan itibaren geçilen kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabıyla doğaseverlerden ilgi görmeye başladı.

Mavigöl Giresun’un en çok ziyaret edilen noktalarından biri; Yerli turistlerin dikkati çekerek, “Özellikle doğa turizmi açısından Giresun’a çok önemli kaynaklardan birini oluşturmakta.

Pandemi sürecinin tamamlanmasıyla bu süreç hızla gelişmekte. Kuzalan ve özellikle Mavigöl, pandemiden öncesinden daha fazla sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya devam etmekte.

Giresun Valiliğinin yörede Göksu travertenlerinin yapımının yanı sıra çeşitli projeler de yürüttüğü bu projelerin; Doğal kaynaklar içerisinde yer alan Göksu travertenleri ile Kuzalan Tabiat Parkı ve Mavigöl bir proje ile birbirine bağlandığında. İçerisinde taşıdığı doğal güzellikler, şelaleler, göle bakan ormanları ve sodalı sularıyla beraber yöre çok önemli turizm destinasyonu haline gelecektir.

Giresun Valiliği tarafından o bölgedeki projelerin tamamlanmasıyla bölge turizmine ivme kazandırılacak.”

Giresun Mavi Göl Resimleri ve Nasıl Gidilir ? - Güzel Sözler 2021

Kovid-19 salgınından önce her yıl on binlerce insanın gittiği Mavi Göl; Kontrollü normalleşmeyle beraber  yeniden eski günlerine dönmeye başladı.

Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl Tabiat Parkı - nerdesinbahar.com

Turkuaz rengine yeniden kavuşan göl, bugünlerde yerli ve yabancı çok sayıda insan tarafından ziyaret edilmekte.

Yurdunsesi.net