Ana Sayfa Gündem 22 Temmuz 2021

TUZLA’DA İŞ YERİNDEN ÇELİK KASA ÇALAN 2 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İstanbul Tuzla’da girdikleri iş yerindeki içi para dolu çelik kasayı çalan 4 şüpheli polis ekipleri tarafından yakalandı. Şüphelilerden 2’si tutuklanırken, 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edilen bilgiye göre olay Tuzla Evliya Çelebi Mahallesi’nde 20 Temmuz günü saat 10.30 sıralarında meydana geldi. Şüphelilerin girdikleri iş yerinden E.Ö. isimli kişiye ait içerisinde 50 bin lira nakit para ve çok sayıda çek ve senet bulunan 2 adet çelik kasa çalındı.

İş yeri soyulan E.Ö.’nün ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerden M.F. isimli kişiyi yakaladı. Şüphelinin yapılan üst aramasında bin 658 lira, 100 dolar ve 30 Euro para ele geçirildi.

Yapılan incelemede şüphelinin üzerinden çıkan paranın hırsızlık sonrasında aldığı pay olduğu ve çalınan kasaların Tuzla ilçesi İçmeler Mahallesi’nde bir adrese götürüldüğü belirlendi.

Adrese yapılan baskında da R.S. isimli şüpheli yakalanırken, hırsızlığa konu çok sayıda çek, senet, tapu belgesi, kıymetli evrak ele geçirildi. Aynı gün yapılan çalışmalarda olayın diğer şüphelilerinden H.B. isimli kişi Pendik ilçesi Şeyhli Mahallesi’ndeki ikametinde, H.E. isimli kişi ise Tuzla ilçesi Aydınlı Mahallesi Aydınlı Yolu Caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Adli makamlara sevk edilen 4 şüpheliden R.S. ve H.E. adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılırken, H.B. ve M.F ise tutuklanarak cezaevine götürüldü.