Ana Sayfa Yurt 22 Temmuz 2021

KARABAĞLAR’DA ÖĞRENCİ YURDU ÜCRETİNE ZAM YOK

Karabağlar Belediyesi tarafından 5 yıldızlı otel standartlarında yaptırılan Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ücretlerine öğrenci ve ailelerin bütçeleri düşünülerek yeni eğitim öğretim dönemi öncesi zam yapılmayacak.

İzmir Karabağlar Belediyesi’nin “sosyal belediyecilik” anlayışı doğrultusunda eğitimi desteklemek amacıyla üniversite gençliğine kazandırdığı Tahsin Yazıcı Mahallesi’ndeki yurdun ücretine bu yıl zam yapılmayacak. Teknolojik alt yapısı ve fiziki olanaklarıyla, öğrencilerin güvenli ve sağlıklı bir ortamda barınmaları amaçlananan 8 katlı binada, 3’er kişilik toplam 91 oda ve 1 engelli odası yer alıyor.

24 SAAT İNTERNET VAR

274 yatak kapasiteli yurtta kütüphane, çalışma odası, dinlenme odası, çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane, revir, ziyaretçi salonu, mutfak, sığınak ve bahçe bulunuyor. Güvenlik personeli 24 saat dönüşümlü olarak görev yapıyor.  Yurt binasının her bölümünde ve odalarda öğrencilerin 24 saat yararlanabileceği internet hizmeti sunuluyor. Odalarda yatak, giysi dolabı, etajer, buzdolabı, çalışma masası ve koltuğu yer alıyor. Ayrıca öğrenciler spor salonundan, çamaşırhaneden, ütü odasından ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

“EĞİTİME DESTEK ÖNCELİĞİMİZ”

Karabağlar Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Selvitopu, eğitim, sağlık ve sporu desteklemeyi kesintisiz sürdüreceklerini vurguladı. Karabağlar’da KARBEM aracılığıyla lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim sunulduğunu, okula ilk kez başlayacak miniklere kırtasiye yardımları yapıldığını anımsatan Başkan Selvitopu, “Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu da eğitime destek anlayışımız doğrultusunda yaşama geçirildi. Konumu ve sunduğu olanaklarla da kısa sürede benimsendi. Geleceğimizin güvencesi öğrencilerimiz yanında olmaya bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.