Ana Sayfa Yerel Yönetimler, Yurt 20 Temmuz 2021

ÇANKAYALILAR, KURBANLIKLAR İÇİN MÜHYE’Yİ TERCİH ETTİ

Çankaya Belediyesi Mühye Kurban Satış ve Kesim Alanı, bayramın ilk günü erken saatlerden itibaren vatandaşları ağırladı. Belediye’nin aldığı önlemler ve görevlilerin yönlendirmesi ile Çankayalılar mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde dini vecibelerini yerine getirme imkanı buldu.

Ankaralılar, Kurban Bayramı’nın ilk günü erken saatlerden itibaren Çankaya Belediyesi Mühye Kurban Satış ve Kesim alanına geldiler. Birçoğu daha önceden satın aldıkları kurbanlıklarını kestirmek için gelirken bir kısmı da kurban pazarlığını sabah saatlerinde yaptı. Kurbanlarını kesen vatandaşlar, Çankaya Belediyesi’nin haftalar öncesinden başladığı hazırlıklar sayesinde hijyen kurallarına uygun bir biçimde ibadetlerini yerine getirme imkanı buldular.

MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA AZAMİ ÖNEM VERİLDİ

Çankaya Belediyesi bu yıl da çok sayıda personeliyle alanda hazır bulundu. Alanın güvenliğini sağlayan ve vatandaşlara yol gösteren zabıta ekiplerinin yanı sıra temizlik ve ilaçlama ekipleri de hazır bulundu. Kurban Bayramı boyunca yaşanması olası kazalara karşı alanda ambulans, sağlık görevlileri ve veteriner hekimleri de hazır bulunduran Çankaya Belediyesi, mesafe ve hijyen kurallarına da azami önem verdi. Hazırlanan caraskalda, ehil kasaplar tarafından kurbanlıkların kesim işlemleri ise randevu usulü ile yapıldı.

TAŞDELEN, HALKIN BAYRAMINI KUTLADI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Pandemi nedeniyle vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami dikkati göstermesini isteyen Taşdelen, “Kurban Bayramımızın hayırlara vesile olmasını, halkımıza sağlık, huzur, esenlik ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.