Ana Sayfa Gündem 20 Temmuz 2021

BAKAN KOCA: “BEN AŞIMI YAPTIRDIM DEMEKLE YETİNMEYİN, BU İŞ AŞILANMA ORANI YÜZDE 100’E YAKLAŞINCA BİTECEK”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vatandaşları bayram sürecinde koronavirüs önlemlerine dikkat etmeleri konusunda uyardı. Koca, “Aşısını olanlardan istirham ediyorum. ‘Ben aşımı oldum. Sağlığım için gerekeni, topluma karşı da görevimi yaptım’ demekle yetinmeyin. Bu iş aşılanma oranı yüzde 100’e yaklaşınca bitecek. Aşısını yaptırmayı erteleyenlerle lütfen konuşun” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayram sürecindeki vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Aşılanma oranının yüzde 100’e yaklaştığında biteceğini belirten Koca, sosyal medya hesabından yaptığı video açıklamada şunları söyledi:

“AŞISINI YAPTIRMAYI ERTELEYENLERLE LÜTFEN KONUŞUN”

“Saygıdeğer vatandaşlarım, buruk gözümüz gelecekte üç bayram yaşadık. Salgın henüz son bulmamış olsa da bu bayram önceki üç bayramdan farklı. Artık aşı var. Milyonlarca insan aşı olduk.  Henüz olmayanlar da peş peşe aşılarını yaptırmaya devam ediyor. Azalan endişeler, kavuştuğumuz özgürlük, uyduğumuz tedbirlerin ve aşının sonucudur. Bilmenizi isterim ki, bu gidiş salgının geri dönüşünün olmadığı bir gidiştir. Şu anki bilgiler Covıd-19’un uzun vadede aşı ile ortadan kalkabileceğini göstermektedir. Çünkü aşı, hastalığın kolay belki de hiç fark edilemeyecek bir şekilde geçirilmesini sağlamakla kalmamaktadır. Bulaştırıcılığı da önleyebilmektedir. Bunun için hatırlatıyorum, aşınızı oldunuz mu? Aşısını olanlardan yine istirham ediyorum. ‘Ben aşımı oldum. Sağlığım için gerekeni, topluma karşı da görevimi yaptım’ demekle yetinmeyin. Bu iş aşılanma oranı yüzde 100’e yaklaşınca bitecek. Aşısını yaptırmayı erteleyenlerle lütfen konuşun. Kıymetli vatandaşlarım, İşi sağlama alıncaya kadar tedbirlere devam etmeliyiz. Bayram günlerinde tıpkı eskisi gibi tedbirli olmalıyız. Ki, bu salgın dönemindeki son bayram olsun.”