Ana Sayfa Yurt 19 Temmuz 2021

KADIKÖY KÜLTÜR SANAT BULUŞMALARININ İLK SÜRPRİZ KONUĞU METİN AKPINAR OLDU

Kadıköy, yaz boyunca sanatçıları ve sanatseverleri buluşturan etkinliklere ev sahipliği yapacak. Kadıköy Belediyesi’nin tiyatro, konser, sinema ve spor etkinlikleriyle hazırladığı programlar, Kalamış Atatürk Parkı ve Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda devam ediyor. Programda, kesinleşmiş etkinliklerle birlikte sürpriz konuklar da yer alıyor. Programın ilk sürpriz konuğu, tiyatro ve sinemanın duayen isimlerinden Metin Akpınar oldu.

Kadıköy’de pandemi nedeniyle ara verilen açık hava buluşmaları, Kadıköy Belediyesi tarafından başlatılan kültür sanat etkinlikleriyle yeni normale uygun olarak devam ediyor. Yaz boyu sürecek kültür sanat buluşmalarının ilk sürpriz konuğu, Metin Akpınar oldu. Akpınar, dün Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda sevenleriyle buluştu.

Program, Metin Akpınar’ın hayatını konu alan “İyi ki Yapmışım” belgeselinin gösterimiyle başladı. Belgesel gösterimi sonrası, yönetmen Selçuk Metin’in moderatörlüğünde Akpınar’la söyleşi gerçekleşti.

Akpınar, hayatını anlatan belgesiyle ilgili bilgiler verdi ve Türkiye’ye Kabare Tiyatrosu’nu ilk nasıl getirdiklerini anlattı. Akpınar, uzun süre birlikte çalıştığı sahne arkadaşı Zeki Alasya’yı da özlemle andı.

SANATSEVERLER VE SANATÇILAR ÖZLEM GİDERİYOR

Kadıköy Belediyesi’nin 3 Temmuz’da Kalamış Atatürk Parkı’nda başlattığı Kalamış Yaz Festivali, toplam 33 konser, 17 film gösterimi ve spor etkinlikleriyle 30 Ağustos’a kadar devam edecek. Festivalin kesinleşmiş programının dışında sürpriz konuklar da sanatseverlerle buluşacak. Kadıköy Belediyesi’nin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulan etkinliklerin biletlerine, 1 TL karşılığında Mobilet’ten ulaşmak mümkün.

Ayrıca Kadıköy Destek Kampanyası kapsamında, dayanışmanın bir parçası olmak isteyenler yardım paketi veya sokak hayvanlarına mama paketi satın alarak da festivale katılım sağlayabilir.   

Sanata ve sanatçıya destek olmak, sanatseverleri sanatçılarla buluşturmak için Selamiçeşme Özgürlük Parkı’ndaki sahneler, 1 Temmuz itibariyle özel tiyatroların kullanımına açıldı. Sahnelerde 1 Ekim’e kadar oyunlar sahnelenecek. Oyunların biletleri, tiyatro grupları tarafından satışa sunuldu.