Ana Sayfa Gündem 19 Temmuz 2021

CHP MERSİN MEZİTLİ İLÇE BAŞKANI TUNCER’E, ‘CUMHURBAŞKANINA HAKARET’ GÖZALTISI

CHP Mersin Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, gözaltına alındı. Tuncer’e gözaltı gerekçesi olarak ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiası gösterildi.

CHP Mersin Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, CHP Mersin Mezitli İlçe Binası’na giderken bu sabah gözaltına alındı. Tuncer, HalkTV’de bağlandığı canlı yayında gazeteci Ayşenur Arslan’a şu açıklamayı yaptı:

“Şu an adliyedeyim. Hâkime çıkaracaklar. Hiçbir şey bilmiyorum. İlçe binasına aracımla gidiyordum. 6-7 polis önümü kesti, arabadan inmemi söyledi. ‘Durum nedir’ dedim. ‘Aramanız var.’ ‘Tebligat yok’ dedim. Karakola gittik. ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten diye imza alıp, hastaneye geldik, rapor alındı, şu anda da hâkime çıkacağım, adliyedeyim. ‘İçeriğini söyleyin’ diyorum, ‘bekleyin, hakim savcı söyleyecek’ diyorlar. Telefon açtıklarında ya da tebligatla gelip ifade verebiliriz.”

Avukat Celal Ülgen, “Bu suçtan gözaltı olmaz. Ancak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmak üzere yakalama kararı vardır” açıklaması yaptı.

“SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ”

Öte yandan CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da süreci takip ettiklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Edindiğimiz bilgiye göre aracıyla giderken gözaltına alınmış. Götürüldüğü karakolda ise gözaltı gerekçesinin Cumhurbaşkanına sosyal medya hesaplarından yaptığı hakaretler olduğu söylenmiş. Bu nedenle de savcılığın yakalama kararına istinaden gözaltına alındığı belirtilmiş. Haber alır almaz gerekli araştırmayı yaparak hukukçu arkadaşlarımızı görevlendirdik. Süreci yakından takip ediyoruz.”