Ana Sayfa Gündem, Politika 17 Temmuz 2021

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “19 YILDIR BU ÜLKEYİ ESER VE HİZMET SİYASETİYLE YÖNETİYORUZ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “19 YILDIR BU ÜLKEYİ ESER VE HİZMET SİYASETİYLE YÖNETİYORUZ”

Gündem, ERZURUM17.07.2021 20:50 ~ 17.07.2021 20:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da yapılan şehir hastanesinin tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını ifade ederken, “Biz 19 yıldır bu ülkeyi eser ve hizmet siyaseti ile yönetiyoruz. Bugüne kadar karşımıza eser adına, hizmet adına, proje adına, yatırım adına tek bir somut taahhütle çıkan olmadı. Boş teneke gibi gürültü çıkarmanın, yalan, iftira ve istismar siyaseti yapmanın ötesinde bu ülkeye hiçbir sözü olmayanlar, hangi ittifakı kurarlarsa kursunlar milletimizden karşılık bulamazlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da açılan şehir hastanesinin tamamen Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını ifade ederken, “Biz 19 yıldır bu ülkeyi eser ve hizmet siyaseti ile yönetiyoruz. Bugüne kadar karşımıza eser adına, hizmet adına, proje adına, yatırım adına tek bir somut taahhütle çıkan olmadı. Boş teneke gibi gürültü çıkarmanın, yalan, iftira ve istismar siyaseti yapmanın ötesinde bu ülkeye hiçbir sözü olmayanlar, hangi ittifakı kurarlarsa kursunlar milletimizden karşılık bulamazlar” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı” ve yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu. Rize’de yaşanan sel felaketine ilişkin Erdoğan, “Bakan arkadaşlarımızın (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaşım ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu) çok büyük felakete maruz kalan yerlerin afet bölgesi ilan edilmesi noktasında bizden beklentileri oldu. Oraların yapılacak çalışmayla afet bölgesi ilan edilmesi konusunda kendilerine bu haberi verelim dedim. O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

ERZURUM’U SÜREKLİ GÜÇLÜ KILMAK, KALKINDIRMAK MECBURİYETİNDEYİZ: Medeniyetler şehri Erzurum’u, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ticarette, sanayide, kültürde, sanatta sporda velhasıl her alanda hak ettiği yere çıkarmanın gayreti içindeyiz. Çünkü Erzurum, bu ülkenin bendidir. Bu milletin vicdanıdır, bu coğrafyanın şimal yıldızıdır. Erzurum dimdik ayaktaysa Türkiye huzur ve güven içinde demektir. Erzurum sancılı ise hepimiz tehlike ve tehdit altındayız demektir. Bunun için Erzurum’u sürekli güçlü kılmak, kalkındırmak, geliştirmek mecburiyetindeyiz. İşte bugün de bu amaçla Erzurum’a kazandırdığımız eserlerin ve hizmetlerin toplu açılış törenini gerçekleştiriyoruz.

TAMAMEN SAĞLIK BAKANLIĞI’MIZ TARAFINDAN YAPILDI: Erzurum’a 385 bin metrekare kapalı alana, 3500 araçlık otoparka sahip 1574 yataklı dev bir şehir hastanesi kazandırdık. Hayırlı olsun. Depreme karşı 1284 adet izolatörle güçlendirilen hastanemiz sadece şehrimizin bölgemizin değil, ülkemizin en modern sağlık kurumlarından biridir. Bu şehir hastanemiz diğerlerinden farklı olarak tamamen Sağlık Bakanlığı’mız tarafından yapıldı ve işletilmektedir.

PKK’NIN 40 YILDIR UĞRAŞMASINA RAĞMEN DADAŞLARIN AZMİNE ZARAR VEREMEMİŞTİR: Erzurum hiçbir zaman bunlara pes etmedi. Bunlara hiçbir zaman yol vermedi. Türkiye’nin huzurunu kaçırmak isteyenlerin Erzurum’a yönelik her hamleleri sizlerin uhuletine çarparak yok olmuştur. PKK’nın 40 yıldır uğraşmasına rağmen dadaşların azmine zarar verememiştir. FETÖ ihanet çetesinin hilelerine, riyakarlıklarına, sahtekarlıklarına en kararlı duruşu gösteren şehirlerimizin başında Erzurum geliyor. Son 8 yıldır milletimizi birbirine düşürmek, kurumlarımızı çökertmek, devletimizi zayıflatmak, ülkemizi hedeflerinden uzaklaştırmak için ardı ardına maruz kaldığımız saldırıların hepsinde de Erzurum’un güçlü duruşunun şahidiyiz. Şimdi de Erzurum’dan, ülkesine ve vatanına daha sıkı bir şekilde sahip çıkmasını bekliyoruz.

19 YILDIR BU ÜLKEYİ ESER VE HİZMET SİYASETİYLE YÖNETİYORUZ: Biz 19 yıldır bu ülkeyi eser ve hizmet siyaseti ile yönetiyoruz. Bugüne kadar karşımıza eser adına, hizmet adına, proje adına, yatırım adına tek bir somut taahhütle çıkan olmadı. Boş teneke gibi gürültü çıkarmanın, yalan, iftira ve istismar siyaseti yapmanın ötesinde bu ülkeye hiçbir sözü olmayanlar, hangi ittifakı kurarlarsa kursunlar milletimizden karşılık bulamazlar.

AFET BÖLGESİ OLACAK: Kendileri, (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaşım ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu) milletvekillerimizle birlikte yaptıkları çalışma ve araştırmalarda özellikle çok büyük felakete maruz kalan yerlerde bir defa oraların Afet Bölgesi ilan edilmesi noktasında bizden beklentileri oldu. Ben de buradan oraların yapılacak çalışma ile afet bölgesi ilan edilmesi hususunda kendilerine bu haberi verelim dedik. O bölgeler Afet Bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız.

image small
image small
image small