Ana Sayfa Genel 12 Temmuz 2021

YAVRU KÖPEĞİ MOTOSİKLETLE SÜRÜKLEDİ, 1033 LİRA CEZAYLA SERBEST BIRAKILDIYAVRU KÖPEĞİ MOTOSİKLETLE SÜRÜKLEDİ, 1033 LİRA CEZAYLA SERBEST BIRAKILDI

HASAN KÜÇÜK
Mersin’de bir köpek yavrusunu motosikletine bağlayıp sürükleyen ve annesini de yavrusunun peşinden koşturan kişi, ihbar üzerine yakalandı, bin 33 lira ceza kesilip serbest bırakıldı.
Olay, Mersin’in Toroslar ilçesindeki Yalınayak mahallesinde bu sabah saatlerinde yaşandı. Yavru bir köpeğin motosiklete bağlanarak sürüklendiğini; annesinin de yavru köpeğin peşinden koştuğunu gören vatandaşlar, durumu polisi bildirdi.
İhbarı üzerine olay yerine gelen Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği’ne bağlı ekip, yavru köpeği motosikletine bağlayan ve annesini de peşinden koşturan Suriye Uyruklu Alali Aldukkıl’ı kısa sürede yakaladı.
Yavru köpek ve annesi korumaya alınarak Büyükşehir Belediyesi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi. Aldukkıl’a ise 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu uyarınca “hayvana eziyet” suçundan bin 33 lira ceza kesilerek serbest bırakıldı.

İlginizi çekebilir

Flaş Merih Demiral iddiası

Flaş Merih Demiral iddiası