Ana Sayfa Genel 12 Temmuz 2021

BEYLİKDÜZÜ’NDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ RENKLENDİRDİBEYLİKDÜZÜ’NDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNÜ RENKLENDİRDİ

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde, Gürpınar Sahili’ni dolduran yüzlerce çocuk, uçurtma ve boyama atölyelerinde kendi uçurtmalarını yaparak gönüllerince eğlendi. Çocuklarla birlikte uçurtma uçuran Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yaz boyunca ilçenin farklı noktalarında benzer etkinlikler düzenleneceğinin müjdesini verdi.
Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Gürpınar Piri Reis Parkı’nda uçurtma şenliği düzenlendi. Çocukların eğitmenler eşliğinde uçurtma yapmayı öğrendikleri atölyede, farklı renk ve desenlerin yer aldığı görsellerden istediklerini seçen çocuklar, ebeveynleri ile birlikte uçurtma yapmanın keyfini yaşadılar.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleşen etkinliğe, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çocuklar için boyama ve masal atölyelerinin ve cep sahnelerde konserlerin düzenlediği etkinlik kapsamında Gezici Kütüphane de hizmet verdi.
“İSTANBUL’A NEFES OLDUK VE YARINLARA DA UMUT OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Evlatlarımızla birlikte bugün güzel bir etkinlik düzenledik. Vatandaşlarımız Gürpınar’ın çok kıymetli bir yerinde, yeşil bir alanda bir araya geldi. Buradaki uçurtma atölyelerimizde çocuklara ‘Uçurtma nasıl yapılır?’ onu öğretiyoruz. Beylikdüzü Belediyesi olarak pandeminin etkisinden dolayı evde sıkılan vatandaşlarımıza bir nebze olsun nefes aldırmak istiyoruz. Tüm tedbirleri alarak açık alanlarda pandemi koşullarına da uygun etkinlikler düzenliyoruz. Vatandaşlar burada özgürce nefes alıyor. Biz hep “Beylikdüzü İstanbul’a nefes olacak” demiştik. İstanbul’a nefes olduk ve yarınlara da umut olmaya devam edeceğiz. Etkinlikte emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve buraya gelen, enerjisini bizlerle paylaşan bütün komşularımıza da teşekkür ederim. Çok ciddi bir katılımın olduğunu gördük. İnsanlar sıkılmış, açık alanları ve nefes almayı özlemişler. İnşallah yaz boyunca her noktada etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.