Ana Sayfa Genel, Gündem, Politika 30 Haziran 2021

SOKAKTA EŞİ TARAFINDAN BIÇAKLANAN KADIN: “İKİ KEZ KALBİM DURDU, CİĞERİM SÖNDÜ, SONUNA KADAR ŞİKAYETÇİYİM”

image small

İstanbul Bayrampaşa’da kendisinden boşanmak isteyen eşini sokakta bıçaklayan sanık Okan Taş, hakim karşısına çıktı. Mağdur Aleyna Tülay Taş, “Tam 16 bıçak darbesi var, iki kez kalbim durdu, akciğerim söndü. Sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

İstanbul Bayrampaşa’da kendisinden boşanmak isteyen eşini sokakta bıçaklayan sanık Okan Taş, hakim karşısına çıktı. Mağdur Aleyna Tülay Taş, “Tam 16 bıçak darbesi var, iki kez kalbim durdu, akciğerim söndü. Sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Aleyna Tülay Taş ve avukatı geldi. Sanık Okan Taş ise duruşmaya, tutuklu olduğu cezaevinden, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Gazeteciler, duruşma salonuna alınmadı.

Edinilen bilgiye göre; Aleyna Tülay Taş, duruşmada sanıkla 2017’de tanışarak evlendiğini ancak sürekli şiddet görmesi üzerine boşanmak istediğini anlattı. Boşanma sürecinde evden ayrıldığını belirten Taş, sokakta karşılaştığı eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 16 kez bıçak darbesi aldığını söyledi. Aleyna Tülay Taş, sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Sanık Okan Taş ise suçlamaları kabul etmeyerek beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Okan Taş’ın tutukluluk halinin devam ettirilmesine karar vererek, yargılamayı, dosyadaki eksiklerin tamamlanması için 21 Ekim’e erteledi.

“İKİ KEZ KALBİM DURDU, AKCİĞERİM SÖNDÜ”

Duruşmanın sonrasında İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan Aleyna Tülay Taş, şunları söyledi:

“2 Nisan günü kızıma bir şeyler almak için dışarı çıkmıştım. Caddede bir anda, arkamdan gelerek bıçağını gösterdi. ‘Günlerdir benim dışarıya çıkmamı’ beklediğini söyledi. Beni sürükleyerek sokağa soktu ve o sırada bıçaklamaya başladı. Tam 16 tane bıçak darbesi var. Daha sonrasında, hastane süreci geçirdim. İki kez kalbim durdu, akciğerim söndü. Tedavi süreci sonrası kendisi zaten tutuklanmıştı. Şu an ilk duruşma görüldü.

Hakim duruşmanın 21 Ekim’e ertelenmesine, sanığın tutuklu yargılanmasına karar verdi. Duruşmaya kendisi görüntülü olarak katıldı. İfadesinde, benim onu aldattığımı iddia etti. Fakat elinde hiçbir kanıt, belge olmadığı için, hakim kanıt sordu. Sonuna kadar şikayetçiyim.”

20 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelinin, müştekinin arkasından gelerek, elindeki 12 santimetre uzunluğundaki bıçakla eşini vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladığı kaydedilmişti. İddianamede, sanık Okan Taş hakkında, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istenmişti.