Ana Sayfa Genel, Politika 29 Haziran 2021

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDEN İKİ YENİ PARK

Çukurova Belediyesi, iki yeni parkı daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Yapımı devam eden parkların tamamlanmasıyla Çukurova’daki park sayısı 222’ye yükselecek.

image small

Çukurova Belediyesi, Huzurevleri ve Güzelyalı Mahallelerine 2 yeni park kazandırmak üzere çalışmalarına başladı.

Bir yandan ilçede bulunan parklarda, bakım, çim biçme, budama ve temizlik işlemlerini aksatmadan yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bir yandan da yeni parklar için hazırlıklarını sürdürüyor.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, son 7 yılda Çukurova’ya 112 yeni park kazandırdıklarını belirterek, 2 yeni parkı daha hizmete sunarak kısa zamanda sayıyı 114’e çıkardıklarını, bunun ulaşılması güç bir hizmet rekoru olduğunu söyledi. İlçede 222 parka ulaştıklarını anlatan Çetin, “Çukurova Adana’nın gözbebeğidir. İlçemiz, kişi başına düşen yeşil alan bakımından Adana’nın en şanslı ilçesidir. Ama biz bunu yeterli görmüyoruz” dedi.

Planda yeşil alan görülen her alanın park olacağı yönünde seçim vaadi bulunduğunu hatırlatan Başkan Soner Çetin, “Bu sözümüzü yerine getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz, yeşile ve doğaya saygılı bir belediye anlayışında olduk ve olacağız” diye konuştu.

Yeni dönemde, yeni parkların hizmete açılmasına ağırlık vereceklerini belirten Başkan Soner Çetin, “Arkadaşlarıma talimat verdim. Planda yeşil alan görülen neresi varsa, park yapacağız. Bu parkların birçoğu da temalı park olacak. Parkları yapmak yetmiyor. Bu parkların bakımı ve temizliğine de büyük önem veriyoruz. Bu çalışmaları aksatmadan yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Çünkü Çukurova, çevreci, doğaya sahip çıkan bir belediyedir” dedi.

image small

İlginizi çekebilir

OPEL’DEN ÖZEL TEKLİFLER

OPEL’DEN ÖZEL TEKLİFLER